aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursysemestralne.pl
16-17 lutego 2013 r.

Kurs Modelowanie sylwetki - moduł 1 i 2: Wykorzystanie metod kosmetycznych i aparatury fizykalnej w terapii antycellulitowej oraz otyłości miejscowej

Centrum kursów i szkoleń Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu zaprasza zainteresowanych na kurs Modelowanie sylwetki - moduł 1 i 2: Wykorzystanie metod kosmetycznych i aparatury fizykalnej w terapii antycellulitowej oraz otyłości miejscowej. Kurs jest płatny.

Czas trwania: 20 godzin 
Ilość osób: 8
Koszt: 1600 zł
Prowadzący:

dr Agata Mańkowska - fizjoterapeuta i kosmetolog, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Od 11 lat prowadzi w Gabinecie Lekarskim SALUS-dr Kasprzak, gabinet medycyny estetycznej i fizykoterapii. Jest specjalistą w zakresie laseroterapii wysokoenergetycznej. W marcu 2011 r. uzyskała stopień dr n. o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tematem pracy była "Laseroterapia wysokosokoenergetyczna w wybranych problemach dermatologicznych i kosmetycznych - doświadczenia własne". Praca została oparta o 10 letnie obserwacje poczynione podczas wykonywania zabiegów laserowego usuwania tatuaży, laserowego usuwania powierzchownych zmian naczyniowych skóry oraz depilację laserową.

Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu laseroterapii w kosmetologii oraz wykorzystania metod fizykoterapeutycznych w medycynie estetycznej i kosmetyce. Jest autorką oraz współautorką podręczników akademickich oraz prac naukowych, publikowanych w czasopismach medycznych przedstawianych również na kongresach i sympozjach naukowych.

mgr Alicja Palacz - kosmetyczka, kosmetolog z wieloletnim stażem praktycznym i teoretycznym, wykładowca i instruktor zawodu, pasjonatka kosmetologii w różnych jej dziedzinach. Doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierunek kosmetologia.

Kurs składa się z 2 modułów i ma na celu przedstawienie metod fizykalnych (moduł 1) oraz kosmetycznych (moduł 2) stosowanych w redukcji cellulitu oraz nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Podczas szkoleń zostaną przedstawione patofizjologiczne aspekty problemu oraz metody terapeutyczne z uwzględnieniem nowoczesnej aparatury. Istnieje możliwość uczestnictwa w wybranym jednym module. 

Cellulit to popularna nazwa lipodystrofii. Charakteryzuje  się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki , któremu towarzyszy obrzęk oraz zwłóknienie. Stanowi istotny problem kosmetyczny większości kobiet.  Jednak w dalszym stadium zaawansowania może być przyczyną dolegliwości bólowych, nie leczony przechodzi w patologię.

Stosowane metody kosmetyczne i fizykalne prowadzą do redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej , wspomagają redukcję obrzęków, pobudzają mikrokrążenie. Podstawą stosowania metod jest znajomość mechanizmu działania poszczególnych rodzajów energii na organizm człowieka. Podczas kursu przedstawione zostaną zabiegi, metody ich wykonywania z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań. Celem cyklu szkoleń jest nauka metod manualnych  oraz technik  z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury kosmetycznej i fizykoterapeutycznej stosowanej w modelowanu sylwetki.

Metody prezentowane na kursie: 

1. Masaż antycellulitowy z elementami drenażu limfatycznego. Ma na celu polepszenie wyglądu powłok skórnych, których charakterystyczną cechą są nierówności, spowodowane nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej, jak również rozrostem tkanki łącznej. Stosowane są poszczególne  techniki masażu zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu.

2. Mezoterapia bezigłowa – zabiegi wprowadzania kosmetyków o działaniu pobudzającym mikrokrążenie oraz stymulujących procesy lipolizy w komórkach tłuszczowych z  wykorzystaniem zjawiska elektroporacji.

3. Zabieg pielęgnacyjny – z użyciem kosmetyków oraz inne formy masażu i zabiegów na ciało, które mają na celu poprawę kondycji naskórka i skóry właściwej.

4. Czynnikiem wpływającym na dystrybucję ciepła w tkance jest geometria i rozmieszczenie elektrod. Stosuje się kilka technik przeprowadzania zabiegów RF. Jedną z trzech technik przeprowadzenia zabiegów jesttechnika unipolarna. Metoda ta pozwala uzyskać większą ilość ciepła także w tkankach głębiej położonych, zalecana jest do terapii ud, brzucha i pośladków.

5. Zabiegi wprowadzania kosmetyków o działaniu pobudzającym mikrokrążenie oraz stymulujących procesy lipolizy w komórkach tłuszczowych z  wykorzystaniem zabiegów jonoforezy oraz ultradźwięków

6. Stymulacja za pomocą prądów impulsowych. Metoda dwubiegunowa stymulacji dużych grup mięśniowych pobudza  metabolizm tkanki oraz mikrokrążenie, prowadzi do redukcji mikroobrzęków.  Jest uznawana jako metoda wspomagająca redukcję cellulitu. 

7. Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej są metodą fizykalną stosowaną w terapii cellulitu oraz otyłości miejscowej. Zastosowanie fali mechanicznej powoduje znaczące przekrwienie tkanki. Podczas zabiegu dochodzi do naruszenia typowych dla cellulitu złogów włóknisto -tłuszczowych.

Rekrutacja

Kurs przeznaczony jest do fizjoterapeutów, pracowników gabinetów kosmetycznych, odnowy biologicznej, masażu, wizażu, ośrodków body buildingu, specjalistów kinezyterapii, medycyny uzdrowiskowej, pracowników ośrodków SPA, lekarzy wielu specjalności zainteresowanych kosmetologią i medycyną estetyczną.

Nabór kandydatów prowadzony jest w sposób ciągły. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie grupy osób.

Zniżki w opłatach za kursy:
10% zniżki - studenci Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie, słuchacze Wielkopolskiej Szkoły Medycznej w Poznaniu, absolwenci Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Wydziału Zamiejscowego w Szczecinie pod warunkiem opłacenia bieżącej rocznej składki w Stowarzyszeniu Absolwentów
5% zniżki - wszyscy uczestniczący po raz drugi i kolejny w kursach organizowanych przez WSEiT

Wymagane dokumenty

wypełniony formularz zgłoszeniowy

Dane kontaktowe:

Małgorzata Stępień
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. +4861 832 77 76 wew.129
tel. kom. +48 665 999 970
kursy@wseit.edu.pl


Polityka Prywatności