aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursysemestralne.pl
17 lutego 2013 (niedziela)

Warsztat Masaż w pediatrii

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii Wydział Zamiejscowy w Szczecinie (ul. Wawrzyniaka 8) organizuje Warsztat Masażu w pediatrii.

Czas trwania: 8 godzin dydaktycznych
Ilość osób: 20
Koszt: 100 zł
Prowadzący:

Marek Boberski   otrzymał dyplom fizjoterapeuty w 2002 roku po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego nr 1 w Szczecinie. Tytuł mgr otrzymał w 2006 roku na Akademii  Medycznej w Poznaniu. Ukończył podyplomowe studia pedagogiczne przy Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2002 roku pracuje z Dziećmi w ośrodkach wczesnej interwencji oraz  ośrodkach dla Dzieci objętych terapią w systemie hospitalizacyjnym, stacjonarnym i ambulatoryjnym. 

Od 10 lat pracuje zgodnie z neurorozwojową koncepcją NDT-Bobath i obecnie realizuje program instruktorski. Od 4 lat w ramach studiów III stopnia prowadzi badania nad wpływem masażu na mózg wcześniaków pod względem krążenia i aktywności kory mózgu.Od 10lat nauczyciel zawodu w szkole medycznej i uczelniach wyższych. Autor publikacji polskich i zagranicznych. Uczestnik wielu konferencji, szkoleń, warsztatów krajowych i międzynarodowych. Wykładowca w Szkole Matek i Ojców realizującej ogólnopolski program wdrażający standardy opieki okołoporodowej. 

W 2012 roku odznaczony przez kapitułę Orderu Dwóch Serc  za zaangażowanie w propagowanie opieki rozwojowej dzieci.

Masaż jest jedną z form wsparcia postępowania fizjoterapeutycznego. Jego miejsce w pediatrii  jest powszechne i stanowi często jedyną formę terapii. Wsparcie dzieci w przebiegu wad wrodzonych, nabytych lub zaburzeń neurorozwojowych wymaga kompleksowego postępowania opartego na diagnozie i precyzyjnym doborze form wsparcia terapeutycznego. 

Poznanie patomechanizmu i analizy funkcjonalnej wybranych  jednostek chorobowych lub zaburzeń rozwojowych pozwala na dostosowanie zabiegu masażu  zgodnie z głównymi celami terapeutycznymi.

Przedstawienie jednostek chorobowych: mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa,  kręcz szyi, wrodzone i nabyte wady stóp i kolan. Omówienie zagadnień w przebiegu neuro-rozwojowych, klasyfikacje, postępowanie fizjoterapeutyczne i masaż.

Rekrutacja

Wypełniony formularz rekrutacyjny.

Dane kontaktowe:

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
Wydział Zamiejscowy w Szczecinie
ul. Wawrzyniaka 8; 70-392 Szczecin
tel. +48 91 420 13 33

kursyszczecin@wseit.edu.pl

Polityka Prywatności