aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursysemestralne.pl
18-20 października

Kurs noszenia w chuście wiązanej i nosidłach miękkich jako element neurofizjologicznych metod wspierających prawidłowy psychofizyczny rozwój dziecka

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu (ul. Grabowa 22) organizuje Kurs noszenia w chuście wiązanej i nosidłach miękkich jako element neurofizjologicznych metod wspierających prawidłowy psychofizyczny rozwój dziecka.

Czas trwania: 30 godz.dydaktycznych
Ilość osób: 10
Koszt: 700 zł
Prowadzący:

mgr Anna Nogajska - fizjoterapeutka, międzynarodowy trener Szkoły Noszenia ClauWi z przedstawicielstwem na Polskę. Prowadzi wykłady oraz warsztaty w zakresie poprawnego noszenia dzieci w chustach praz kangurowania wcześniaków. Propagatorka tzw. minimalnej pielęgnacji wcześniaków. Autorka wielu publikacji w prasie dla rodziców oraz fachowej, prywatnie mama dwójki dzieci, obydwoje noszonych w chuście.

Noszenie w chuście wiązanej i w nosidłach miękkich stanowi ważny element usprawniania dzieci w aspekcie medycznym, jak i społecznym. Zapewnienie dziecku stymulacji polisensorycznej, wpływanie na układ przedsionkowy, czucie głębokie oraz doświadczanie wielu form ruchu pozytywnie wpływają na jego rozwój psychoruchowy. Podtrzymanie ufności bazalnej jak i obniżenie stresu są bardzo ważnymi elementami wpływającymi na przebieg terapii czy też opieki nad dzieckiem.

Podczas kursu uczestnicy nauczą się prawidłowego wykonywania kilku sposobów wiązań chusty oraz profesjonalnego zastosowania tych narzędzi w swojej pracy. Kursanci pracują na profesjonalnych lalkach oraz chustach i nosidłach. Noszenie w chuście stanowi doskonałe i nieodzowne uzupełnienie metod neurofizjologicznych, masażu niemowlęcego itp.

Kurs skierowany jest do studentów kierunków medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, położnych, pielęgniarek, pedagogów i pedagogów specjalnych.

Program kursu:

1. Rozwój dziecka w pierwszym roku życia

2. Uwarunkowania anatomiczne, rozwój kręgosłupa, stawów biodrowych

3. Ustawienie miednicy a pozycja w chuście

4. Dobranie wiązania do dziecka i rodzica i ich analiza pod względem pozycji dziecka i postawy rodzica

5. Kangurowanie i noszenie wcześniaków

6. Nauka 5 podstawowych wiązań

7. Zapoznanie się z nosidłami miękkimi

8. Zalety noszenia dla rodziców i dzieci

9. Chusta jako narzędzie stosowane w terapii

10. Ergonomia pracy Doradcy Noszenia

11. Przygotowanie się do konsultacji

12. Omówienie wyposażenia i technik potrzebnych Doradcy Noszenia.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje: Profesjonalny skrypt szkoleniowy, Międzynarodowy certyfikat ukończenia kursu oraz świadectwo ukończenia kursu.

Uprawnienia do prowadzenia zajęć z rodzicami. Po kursie uczestnik uzyskuje tytuł Doradcy Noszenia ClauWi.

Rekrutacja

Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie grupy osób.

Dane kontaktowe:

Małgorzata Stępień
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. +4861 832 77 76 wew.129
tel. kom. +48 665 999 970
kursy@wseit.edu.pl


Polityka Prywatności