aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursysemestralne.pl
15-17 listopada

Kurs funkcjonalna ocena stawu kolanowego. Techniki osteopatyczne

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu (ul. Grabowa 22) organizuje Kurs funkcjonalna ocena stawu kolanowego. Techniki osteopatyczne.

Czas trwania: 26 godz.dydaktycznych
Ilość osób: 12
Koszt: 700 zł
Prowadzący:

mgr Dawid Kunc – absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończył liczne szkolenia z zakresu terapii manualnej prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Obecnie student V roku Akademii Osteopatii, która jest jedynym w Polsce pełnoprawnym członkiem OSEAN (Osteopathic European Academic Network). Interesuje się embriologią, psychologią i dietetyką. Na szczególną uwagę zasługuje wpływ tych dziedzin na mechanizm powstawania bólu w układzie mięśniowo – powięziowym. Zawodowo najwięcej czasu poświęca tym relacjom. Wolny czas to przede wszystkim 30–50 km wycieczki rowerem, basen, bieganie i literatura.

Funkcjonalna ocena stawu kolanowego. Techniki Osteopatyczne to kurs odpowiadający na zasadnicze pytanie – która struktura powoduje ból? W trakcie 26 godz. zajęć poza podstawowymi wiadomościami z zakresu anatomii i biomechaniki stawu kolanowego pojawi się szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu diagnozowania i leczenia omawianego stawu. Zaprezentowane zostaną łańcuchy przyczynowo – skutkowe. W sposób bardzo czytelny połączymy testy neurologiczne, ortopedyczne z badaniem manualnym by w końcowym rezultacie odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie. Analizując historię przygotowanych przypadków poznamy drogę budowania koncepcji terapeutycznej. Prezentowane techniki będą zatem tylko częścią szkolenia, w trakcie, którego najistotniejszym elementem będzie precyzyjna palpacja i diagnoza – klucz do sukcesu terapeutycznego. Wykorzystywane metody na kursie to:

- Techniki Osteopatyczne - bardzo delikatne techniki oparte na krótkich dźwigniach, których celem jest przywrócenie funkcji leczonej struktury. Fundamentem tej metody jest założenie, że struktura i funkcja to jedność

- Ogólne Techniki Mobilizacji – techniki wykonywane zgodnie z płaszczyzną leczonego stawu, w których wykorzystujemy powtarzalny ruch do odzyskania utraconego wektora. Innowacja tych technik wynika z możliwości działania w kierunku pośrednim jak i bezpośrednim w stosunku do ograniczenia.

Kurs adresowany jest do fizjoterapeutów, techników masażystów, techników fizjoterapii oraz studentów fizjoterapii (minimum II rok licencjat).

PROGRAM KURSU:

 Dzień 1:
1. Anatomia Stawu Kolanowego:
a) Rzepka
b) Staw Rzepkowo-Udowy
c) Staw Piszczelowo-Udowy
2. Biomechanika Stawu Kolanowego
3. Palpacja Stawu Kolanowego
a) struktury kostne
b) struktury miękkie
4. Dół Podkolanowy: techniki manualne

Dzień 2:
1. Patologie Stawu Kolanowego:
a) Uszkodzenia Więzadeł
b) Uszkodzenia Łąkotek
c) Urazy Mięśniowe i Kostne
2. Badanie Neurologiczne i Ortopedyczne Stawu Kolanowego
3. Możliwości Terapeutyczne w urazach stawu kolanowego: techniki manualne
4. Historia Przypadku: techniki manualne
5. Kanał Przywodzicieli: techniki manualne

Dzień 3:
1. Badanie Manualne Stawu Kolanowego:
a) Testy Aktywne
b) Testy Pasywne
2. Powięź Kolana – techniki manualne
3. Diagnoza Różnicowa
4. Podsumowanie: Wnioski i Pytania

Dodatkowe informacje
Każdy uczestnik kursu otrzymuje skrypt dydaktyczny.  Po ukończeniu kursu słuchacz otrzymuje certyfikat ukończenia kursu  wystawiony przez Uczelnię oraz świadectwo ukończenia kursu dokształcającego.

Rekrutacja

Nabór kandydatów prowadzony jest w sposób ciągły. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie grupy osób.

Dane kontaktowe:

Małgorzata Stępień
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. +4861 832 77 76 wew.129
tel. kom. +48 665 999 970
kursy@wseit.edu.pl


Polityka Prywatności