aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursysemestralne.pl
11-12 stycznia 2014 r.

Szkolenie Wykorzystanie elementów metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej

Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu oraz ODN Uni-Terra organizują szkolenie "Wykorzystanie elementów metody verbotonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami w komunikacji językowej".

Termin: 11-12 stycznia 2014 roku - Poznań

Szkolenie adresowane jest dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, terapeutów: logopedów, pedagogów, psychologów, nauczycieli wczesnego wspomagania i wczesnej interwencji, fizjoterapeutów pracujących z malutkimi dziećmi.

Czas trwania: 15 godzin lekcyjnych- sobota 9.00-17.00, niedziela 8.30-13.00

Szkolenie będzie miało formę warsztatową.

Celem szkolenia
jest zapoznanie jego uczestników z elementami metody verbotonalnej i wykorzystywanie jej w procesie rozwoju językowego dzieci z różnymi zaburzeniami np. z wadą słuchu, niepełnosprawnych intelektualnie, z cechami autyzmu, z opóźnionym rozwojem mowy.

Szkolenie poprowadzi dr n. hum. Anna Prożych- dyplomowany logopeda, surdologopeda, terapeuta SI, trener metody verbotonalnej.
Dr n. hum. Anna Prożych od 12 lat współpracuje z Medycznym Centrum Audiofonologii w Brukseli, gdzie odbywała dwukrotnie taż naukowy i szkolenia "Deafness and Verbo-Tonal Method", "Dysphasia". Ponadto od trzech lat współpracuje z Centrum SUVAG w Zagrzebiu, gdzie ukończyła "International Verbotonal Course, Diagnosis and rehbilitation of listening and speech (phonetic rhythmics)', Theory and application of the Verbotonal Method Phonetic Rhythms: musical stimulations","Verbotonalni pristup dijagnostici i rehbailitacij slusanja i gomora", "Posebni rehabilitacijski postupci u Verbotonalnoj rehabilitacji i uporaba relektroakusticke aparature" specjalistyczne szkolenia w zakresie metody werbo- tonalnej.

RAMOWY PLAN SZKOLENIA:
1. Historia powstania i założenia metody verbotonalnej.
2. Zabawy fonacyjne z samogłoskami.
3. Wywołanie samogłosek.
4. Rytm muzyczny i rytm ciała w zakresie samogłosek w małych dzieci ( 0- 1 rok życia).
5. Rytm muzyczny i rytm ciała w zakresie samogłosek u dzieci powyżej 2 roku życia.
6. Wykorzystanie rytmu ciała w celu wywołania niektórych spółgłosek.
7. Wykorzystanie rytmu muzycznego w celu utrwalania spółgłosek.
8. Powtórzenie i utrwalenie samogłosek i niektórych spółgłosek.

KOSZT SZKOLENIA: 600 zł

Liczba miejsc jest ograniczona. Po wyczerpaniu miejsc organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia listy (ewentualne dokonane przelewy zostaną zwrócone).

Karta zgłoszeniowa

Polityka Prywatności