Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu zaprasza na kurs zarządzania bezpieczeństwem. Zajęcia podlegają opłacie.
CZAS TRWANIA (ilość godzin): 16 godzin
CEL KURSU (uzasadnienie potrzeby): Kurs umożliwia uzyskanie kompetencji menedżerskich w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w różnych sektorach działalności i na różnych poziomach zarządzania. Program kursu skierowany jest do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo firmy, a zwłaszcza pretendujących do objęcia stanowiska menedżera bezpieczeństwa lub doradcy ds. bezpieczeństwa w komercyjnych agencjach ochrony oraz innych podmiotach gospodarczych. Cele edukacyjne kursu zorientowane są na kształtowanie kompetencji specjalnych osób zarządzających bezpieczeństwem, poprzez przekazy-wanie wiedzy specjalistycznej oraz rozwijanie umiejętności kierowania zespołem pracowników, rozwiązywania konfliktów, wzmacniania motywacji własnej i współpracowników, kształtowanie otwartości na innowacje i elastyczność w podejmowaniu ryzyka, rozwijaniu wizji firmy i misji własnego działania, ze szczególnym uwzględnieniem nabycia umiejętności przywódczych. Dobrze wy-kształceni menedżerowie bezpieczeństwa - przywódcy, reprezentujący wysokie standardy etyki, wiedzy i kwalifikacji zawodowych są niezbędnym warunkiem rozwoju gospodarczego i stanowią podstawową wartość społeczną.
UCZESTNICY (do kogo adresowany jest kurs): Kurs adresowany jest do osób posiadających wykształcenie wyższe, pragnących zdobyć dodatkowe kwalifikacje na zajmowanych stanowiskach, zajmujących się profesjonalnie zagadnieniami bezpieczeństwa i porządku publicznego.
PROWADZĄCY: Zajęcia prowadzić będą wysokiej klasy specjaliści z zakresu teorii i praktyki organizacji ochrony osób i mienia, zarządzania podmiotami gospodarczymi prowadzącymi działalność związaną z zapewnianiem bezpieczeństwa i zarządzania w sytuacjach kryzysowych.
KORZYŚCI Z KURSU: Osoby kończące kurs będą przygotowane do pracy w instytucjach odpowiedzialnych za szeroko pojęte bezpieczeństwo i porządek publiczny w państwie. PROGRAM KURSU: - Analiza zagrożeń i szacowanie ryzyka - Autoprezentacja i marketing firmy - Elementy prawa karnego - Kontrola lojalności personelu - Kształtowanie polityki bezpieczeństwa firmy - Organizacja ochrony osób i mienia - Podstawy kryminalistyki - System dokumentacji związanej z ochroną osób i mienia - Zarządzanie kadrami - Zarządzanie w sytuacjach ekstremalnych - Bezpieczeństwo teleinformatyczne - Elementy kryminologii i wiktymologii - Metody detektywistyczne - Organizacja ochrony osób i mienia - Prawo pracy - Współpraca z Policją, służbami miejskimi i jednostkami samorządowymi - Wywiad i kontrwywiad gospodarczy - Zarządzanie finansami przedsiębiorstw - Zasady negocjacji i rozwiązywania konfliktów.
Dokumenty można złożyć w Sekcji Edukacji Ustawicznej (Poznań, ul. E. Orzeszkowej 1), przesłać pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną: